samodzielny trekking dookoła Annapurny

CHECK LISTA

zabierz mniej i mądrzej

Obok przykładowa lista rzeczy do zabrania. Jest to wariant bezpieczny - tj. maksymalny dla jednej osoby idącej samotnie. Wtedy trzeba zabezpieczyć wszystkie potrzeby i liczyć tylko na siebie. Gdy idziesz w grupie, można mieć mniej leków, a część ekwipunku porozdzielać między uczestników.

Zbierz wszystkie rzeczy, rozłóż na podłodze i przemyśl 3 razy czy rzeczywiście potrzebujesz. (np. kurtka przeciwdeszczowa gdy masz dobrej klasy softshell na tym trekkingu może być zbędna)

Powodzenia !

 

SPIS TREŚCI

 

...................................

KOMENTARZE i UWAGI, (podziękowania i połajanki, korekty i uzupełnienia)- zapraszam na FACEBOOK

 

Annapurna Circout - przykładowa CHECK-LISTA na wyjazd

Podstawowe wyposażenie

W dolinie Khali Ghandaki, którą się wraca z Muktinath przez Jomsom do Tatopani wieją silne wiatry. Zdecydowanie polecam kurtkę softshell z kapturem (lub inny windstopper). Na podejściu na przełęcz, rano lub wieczorami bardzo przydaje się kurtka puchowa (można czasem kupić dobrą w Pokharze - jednak generalnie są tam do kupienia jedynie marne podróbk o słabej jakości).

Tak jak pisałem - konieczny jest dobry śpiwór tj. o wysokich dwóch parametrach: lekki i ciepły. jako, że klimat na trekku jest suchy najlepszym rozwiazaniem sa spiwory puchowe. Polecam puchowe śpiwory Yeti ja używam modelu Yeti Q700 - lekki  pakowny śpiwór turystyczny z kołnierzem wewnętrznym i z najlepszego gatunkowo puchu, który gwarantował komfort snu i ciepłoty.

Na trasie spotkałem parę z Polski idącą bez śpiworów, na forach też są osoby, które mówią o takim doświadczeniu. Oczywiście jest to możliwe - w teahouseach można bez kłopotu dostać koce lub kołdry. Czystość jest różna, przed samą przełęczą w nocy będzie mocno chłodno, ale z zimna się nie umrze.

Bezwzględnie przyda się: latarka czołówka, maść antyodciskowa (decathlon) i puder do stóp, gruba czapka i rękawiczki, krem z dużym filtrem np 50, wilgotne chusteczki (bardzo przydatne), termos! i zapas herbaty ekspresowej, okulary przeciwsłoneczne najlepiej z najlepsza ochroną (4 lub ew. 3). Można zabrać z Pokhary batony energetyczne bo Snickersy do kupienia na trekku są drogie. Kawałek sznurka do rozwieszania ręczników i suszenia. Butelka na wodę filtrowaną (albo system H2O w plecaku) - woda niegazowana mineralna na trekku jest droga a butelki śmiecą - więc lepiej uzupełniać swój pojemnik.

Warto zainwestować w dobry plecak z solidnym pasem biodrowym oraz kompatybilnym systemem H2O, ja wybrałem Deutera, przydają się bardzo kijki trekkingowe (spokojnie do kupienia w Pokcharze lub Kathmandu).

Raczej nie przyda się: menażka, kartusze, palnik.

powrót

Przykładowa CHECK-LISTA (ubrania, dodatkowe, leki, foto)

Ubrania

|* - oznacza opcjonalnie: gdybym miał z czegos rezygnować, to właśnie z tego

 

 

 

Inne

 

Leki (zawsze: skonsultuj z lekarzem !)

 

Dodatkowo można

 

Foto  (lista tylko dla maniaków)

 

powrót

 

AC dni I-V (to samo okno) - AC dni VI-X (to samo okno) - AC dni XI-XV (to samo okno)

...................................

KOMENTARZE i UWAGI, (podziękowania i połajanki, korekty i uzupełnienia)- zapraszam na FACEBOOK

Terms and Conditions · Privacy
© Copyright 2010

e-mail:okiemserca@gmail.com
adres: warszawa, kraków

Design: Luka Cvrk, Solucija
Valid CSS and XHTML